בניית אתר אמנות - צור קשר

מאגר המידע > יודאיקה > טיפים ראשוניים לצילום אירועים


טיפים ראשוניים לצילום אירועים

 


צילום החתונה הוא בעצם הזיכרון הפיזי שנותר אחריה. הוא התמונות שתראו לילדים ולנכדים בעוד 50 שנה, ומזכרת מהרגעים היפים בחיים. צילום החתונה הוא אחד הדברים החשובים בחתונה!

חשוב לבחור צלם שיתאים לכם. החל מהסגנון, המחיר ועד לאישיות.

 

הצלם

בבואכם לבחור צלם כדאי להתבונן בעבודות קודמות שלו, לראות אם הסגנון מוצא חן בעיניכם. עליכם להחליט אם ברצונכם צלם שמעצב את הפריים, מביים את הנוכחים ליצירת תמונות מעוצבות, או צילום "תיעודי" יותר ולא מתערב.

 

כדאי לברר עם הצלם באיזה טכנולוגיה הוא משתמש. צלמים איכותיים משלבים בין פילם לצילום דיגיטלי. המצלמה הדיגיטלית מאפשרת צילום כמעט בלתי מוגבל, וסיכוי גדול יותר ללכידת "רגעים מושלמים" מכיוון שהצלם לא חושש "לבזבז" תמונות. מצד שני יש הטוענים כי פילם מספק תמונות איכותיות יותר. כדאי לשלב בין שני האלמנטים.

חשוב לסכם עם הצלם את כל פרטי העסקה מראש, לוודא שהוא מגיע קצת לפני תחילת האירוע (על מנת לאפשר צילומים עם בני המשפחה הקרובים לפני שמגיע גל האורחים), וכמובן נשאר עד סופו. יש לוודא שבמידה והצלם מביא איתו עוזרים – הם אנשי מקצוע ולא ילדים בחופש הגדול או בן דודו הסטלן של הצלם שבא לשתות בחינם.

בנוסף, בידקו אם תוכלו לקבל הטבות נוספות במסגרת המחיר המסוכם. ישנן חברות צילום המציעות מתנות כמו DVD נוסף להורים, אלבום מעוצב, צילום רווקות מקדים לפני יום החתונה, ועוד.

 

אלבום מעוצב

אם העסקה כוללת גם אלבום מעוצב- חישבו איזה סגנון אתם מעדיפים: עיצוב מאסיבי, עם חיתוכים, צבעים, ציורים ותוספות, עד אלבום כיסים פשוט עם תמונות בגודל אחיד ללא עיצוב. הטרנד החם כיום הא אבוד דיגיטאלי, שבו העריכה, העימוד והגרפיקה נעשים בתוכנות מחשב ומאפשר חופש עיצובי רב- ביצוע קולאזי'ם, הכנסת טקסטים, תמונות שונות ואפקטים גראפיים מכל סוג. האלבום שמתקבל הוא בעצם ספר, כאשר התמונות הן חלק מהדף במקום הדבקות למיניהם. זוהי אופציה עמידה ונפלאה במידה והמעצב איכותי וכישרוני כמובן.

 

בסיכומו של עניין, הדבר הפשוט והנכון ביותר בדרך כלל הוא תחושת הבטן שלכם לגבי הצלם. האם הוא משדר אמינות? האם הוא מנסה להוסיף פריטים לא נחוצים לדיל כדי לנפח את החשבון? האם אתם מרגישים שהוא מבין את הכיוון שלכם ואת רצונותיכם? האם הוא מנסה לכפות את הסגנון שלו במקום להתגמש ולהיות פתוח לשלכם? במידה והצלם ילווה את הכלה במהלך ההכנות לחתונה- האם היא חשה בנוח איתו, האם יהיה לה נעים לבלות במחיצתו את השעות המרגשות/ מלחיצות הללו?

הקשיבו גם לאינטואיציה שלכם.

והכי חשוב – היו נינוחים ושמחים, נהנים ואוהבים. אנו בטוחים שכך יתקבלו תמונות יפהפיות.