בניית אתר אמנות - צור קשר

מאגר המידע > יודאיקה > על צילום ועל פוטוגוניות


על צילום ועל פוטוגוניות

 


על צילום ועל פוטוגוניות 


הרבה אנשים מעדיפים להגדיר עצמם כלא פוטוגנים. אנשים אלו ישתדלו להתחמק מעין המצלמה. התחמקות זו נובעת מכך שאנשים אלו לא מרוצים מהתוצאה הסופית, התמונה.

לאחר שהם רגילים לראות תמונות שלהם אשר יצאו לא לטעמם .

המושג \'פוטוגניות\' מורכב מהמילה פוטו- מלשון צילום, ומהמילה גני- מלשון גנטיקה. לכאורה, משתמע מהמונח כי האפשרות להוציא תמונות מוצלחות או לא טבועה בטבע האדם ואינה ניתנת לשינוי. ברור שהמונח הוא רק צורת ביטוי ואינו מבטא את האפשרות שאנשים לנצח לא ייצאו טוב בתמונות רק בגלל תכונות גנטיות מסוימות. בכל זאת, אנשים רבים פוטרים עצמם בעזרת שימוש במושג זה, מלהראות טוב ולהרגיש טוב בהימצאות מצלמה. יופי מוגדר על ידי המתבונן, ומכאן שיופי הוא דבר מאד סובייקטיבי. בימינו, ימים בהם לחברות הפירסום חלק נרחב בהגדרת מושגי היופי, היופי נהיה כל מה שמתקרב לשלמות, יופי לא מושג. ככל שהגוף יותר פורפורציוני, לפי יחסים מסויימים, הוא ייראה יותר טוב בעיני המתבונן.לעיתים רצוי להזכיר לעצמנו, כי הדוגמנים והדוגמניות הניבטים עלינו משלטי החוצות נמצאים לרוב תחת משטר דיאטה וכן תחת מספר שכבות איפור ועיבודי מחשב להשלמת המראה הכולל. האדם הממוצע לא עובר את כל תהליכים אלו ולכן לאדם הממוצע ברחוב אין את היופי המוצג בפירסומות אלא סוג של יופי אחר, יופי אותנטי וחם יותר. חשוב לזכור כי מרבית האוכלוסיה מורכבת מבעלי יופי ממוצע.

בעידן שקדם להמצאת המצלמה, התמונות היו מונצחות על- ידי ציור. אנשים היו מתלבשים במיטב מחלצותיהם, מתאפרים ונותנים לצייר להנציח אותם. במקרה והאדם תמונה היה יוצא לא פוטוגני היו מאשימים את הצייר או את איכות הציור אך לעולם לא את האדם המצוייר. איכות הציור, אם טובה או לא נקבעה לפי הלקוח. אם הלקוח אהב את התוצאה הסופית או לא. בנושא זה אין הבדל גם בימינו. יופי הצילום נקבע לפי המתבונן. אותה תמונה ממש לאחד יכולה להראות מוצלחת בעוד לאחר התמונה יכולה להיראות נוראית. יתר על כן, כמו בציור כך גם בצילום מעורבים שלושה פרמטרים: המצולם, הצלם ותנאי הסביבה. שלושת פרמטרים אלו משפיעים על איכות התמונה.

בשביל להשיג תמונות טובות נשתמש בשלושת הפרמטרים שעברנו עליהם. נתחיל עם הגורם הראשון המצולם. כאשר תרגיש טוב עם עצמך, תיראה גם יותר טוב. ההרגשה משתקפת כלפי חוץ ומשפיעה על המראה החיצוני. תהיה שלם עם מי שאתה ועם המראה החיצוני שלך - עצה זו טובה גם לחיים וגם להצלחת התמונות. הגורם השני המשפיע על איכות התמונות הוא הצלם. כולנו רגילים להצטלם בכל מקום, בכל מצב עם מצלמת חובבים, גם דוגמן יפה תואר ויפה מראה, ברגע הלא נכון ועם הצלם הלא נכון יכול להפיק תמונות מהסוג הגרוע ביותר. ולהיפך, צלם מוכשר מסוגל למצוא את הרגעים הנכונים ולהפיק מהם תמונות מעולות. צלם מוכשר בעל ניסיון יודע להשתמש בידע ובניסיון שלו בתאורה ובשימוש בתנאי הסביבה הקימים ושיפורם לתועלת התמונה. את העבודה השאירו בשביל צילום אירועים, עם הצלם הנכון ותנאי הסביבה המתאימים להוציא לאור את היופי הנמצא בכם.

 

תנו למצלמה להראות כמה אתם אנשים יפים.